SON YENİLİKLER

  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • E-Duruşma;Yargıda dijitalleşme süreci son hızla devam ediyor. 20 Ekim 2020 tarihi itibariyle Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy Adliyeleri Tüketici Mahkemeleri’nde de elektronik duruşma başlıyor.

E-Duruşma;Yargıda dijitalleşme süreci son hızla devam ediyor. 20 Ekim 2020 tarihi itibariyle Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy Adliyeleri Tüketici Mahkemeleri’nde de elektronik duruşma başlıyor.

 E-Duruşma;Yargıda dijitalleşme süreci son hızla devam ediyor. 20 Ekim 2020 tarihi itibariyle Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy Adliyeleri Tüketici Mahkemeleri’nde de elektronik duruşma başlıyor.
Okunuyor E-Duruşma;Yargıda dijitalleşme süreci son hızla devam ediyor. 20 Ekim 2020 tarihi itibariyle Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy Adliyeleri Tüketici Mahkemeleri’nde de elektronik duruşma başlıyor.

e-Duruşma Sistemi’nin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında bugün itibariyle Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy Adliyeleri Tüketici Mahkemeleri’nde de e-Duruşma Sistemi kullanıma açılmıştır. Bugünden itibaren Avukatlar tarafından “UYAP Avukat Portalı Duruşma Sorgula” menüsünden sorgulama yapıldıktan sonra duruşmadan 24 saat öncesine kadar gerekçesi de yazılarak belirtilen mahkemelere “e-Duruşma” talebi gönderilebilecektir. Başkan/Hakim tarafından talep değerlendirilerek kabul edilmesi durumunda e-Duruşma yapılabilecektir.
Avukatlık Kanunu Madde 49 ve Ceza Muhakemeleri Kanunu Madde 183 uyarınca e-Duruşma koşulları ile fiziki duruşma koşulları aynı olduğundan duruşma düzeninin sağlanması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi, duruşma sırasında herhangi bir sesli veya görüntülü kayıt ya da nakil olanağı sağlayan cihazın kesinlikle kullanılmaması, e-Duruşma kullanımı için minimum 8 Mbit internet hattı ile bağlanılması, kullanılacak internet bağlantısının ortak kullanılan bir hat olmaması, duruşma esnasında başka bir uygulamanın kullanılmaması gerektiği, görüşme kalitesinin bağlantı sağlanan internet hattı kalitesine göre kullanıcı sorumluluğunda olduğu hususları bilgilerinize sunulur.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle